winkel
Webwinkel

Paddenstoelenrisotto met rucola en lollo rossa

Diner 6 – Paddenstoelenrisotto met rucola en lollo rossa (9,5 punten)

 

Ingrediënten

  • 1 citroen in plakjes
  • een handje rucola
  • een handje lolla rossa sla
  • 100 gram Oesterzwammen in stukjes gescheurd
  • 200 gram Kastanje champignons in stukjes
  • 250 gram risotto
  • 1 bosui in ringetjes gesneden
  • 1 theelepel citroensap
  • bospaddenstoelenbouillon
  • poatte peterselie, 2 takjes
  • 1 rode ui
  • 3 eetlepels olijfolie
  • ¼ theelepel kerrie madras
  • 2 teentjes knoflook, in heel kleine stukjes
  • snufje rozemarijn gemalen
  • ¼ theelepel oregano
  • ¼ theelepel tijm
  • ¼ theelepel salie
  • Optioneel: Parmezaanse kaas of edelgistvlokken

Bereiding

Ik maak graag een tweepans gerecht van paddenstoelenrisotto om de paddenstoeltjes zo even te kunnen opbakken met wat salie, oregano, tijm en rozemarijn.

Neem een grote pan en verwarm hier 1 eetlepel olijfolie in en fruit het uitje. Voeg vervolgens de kerrie, 1 teentje knoflook en de risotto toe. Roer even goed door en blus vervolgens af met het citroensap. Voeg dan steeds beetje bij beetje de bouillon toe. Ondertussen steeds goed roeren.

In een andere pan verwarm je de rest van de olijfolie. Als de pan goed heet is voeg je het tweede teentje knoflook en de paddenstoelen toe. Voeg de rozemarijn, oregano, tijm en salie toe. Bak in zo’n 10 minuutjes.

Als de risotto zo’n 20 minuutjes op heeft gestaan zal deze goed zijn. Houd het goed in de gaten want je wilt de risotto niet te lang verwarmen.

In de risottopan voeg je de paddenstoelen toe, eventueel nog een scheutje citroensap, de bosui, en je roert alles goed door.

Serveer op een bord op een bedje van rucola en lolla rossa. Elke gerecht krijgt nog een schijfje citroen en gesneden peterselie voor de garnering. Eventueel wat vers geraspte Parmezaanse kaas eroverheen of edelgistvlokken.

Planten challenge

Ben je ook nieuwsgierig naar onze planten challenge? Kijk ook eens op onze verzamelpagina voor meer informatie hierover om bij te dragen aan gezonde darmflora en gehele gezondheid!

 

planten challenge illustratie
Wil je iets delen?

Wil je een reactie delen of heb je een vraag?

Door het insturen van het formulier kunt je een reactie achterlaten of een vraag stellen over algemene zaken. Wil je liever direct een consult aanvragen dan kan dat ook.

Stel je vraag!

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Van der Pigge is verbonden met haar zusterbedrijf De Groene Os

Zij maken de beste natuurgeneeskundige middelen voor je geliefde dier. Oerkracht uit de natuur voor grote en kleine huisdieren.

De Groene Os