winkel
Webwinkel

Met Open Mond Wandelingen

Met Open Mond door Haarlem – wandel mee door 177 jaar geschiedenis

Soms kom je op plekken waar verhalen nog in de straatstenen zitten. Waar je even stilvalt, kijkt en denkt: dit wist ik niet. Precies dat is wat je kunt verwachten tijdens de Met Open Mond wandeling.

Onder leiding van Aart Mak wandel je door Haarlem langs bijzondere plekken die verbonden zijn met 177 jaar Van der Pigge. Geen standaard route, maar een zorgvuldig samengestelde tocht langs plekken waar je normaal gesproken niet zo snel komt én waar de geschiedenis van Haarlem en die van Van der Pigge elkaar raken.

Ingang winkel van der pigge met gaper en lantaarns met open mond wandeling promo

Aart is een gids die je meeneemt zonder haast. Met een rustige aanwezigheid en een prettige stem weet hij precies hoe hij verhalen tot leven brengt. Dankzij het audiotoursysteem hoor je hem altijd goed, terwijl je in je eigen tempo meeloopt en om je heen kunt kijken.

De verhalen die je hoort zijn gebaseerd op het boek Met Open Mond, geschreven door Lennaert Nijgh, speciaal voor het 150-jarig bestaan van Van der Pigge. Ze nemen je mee langs verborgen lijnen in de stad: van oude pakhuizen en stille steegjes tot plekken vol geschiedenis die je misschien al honderd keer bent gepasseerd, zonder ze echt te zien.

De wandeling duurt ongeveer twee uur en heeft een rustig tempo. Je verzamelt bij de Starbucks bij station Haarlem Centraal, waar je de audiotour ontvangt. Na afloop lever je deze weer in bij Aart. Graag een kwartier van tevoren aanwezig zijn!

Er worden dit jaar zes wandelingen georganiseerd: drie op woensdagmiddag en drie op zaterdagochtend.

Het is geen gewone stadswandeling.

Het is een ervaring waarin je anders gaat kijken.

Naar de stad. Naar de geschiedenis. En misschien ook een beetje naar jezelf.

Kies hieronder welke datum je graag mee wilt lopen en bemachtig je kaartje!

MOM wandeling 13 mei

Woensdag

  • Starttijd: 15.00
  • Maximaal 16 deelnemers
Met Open Mond Wandeling gids Aart

MOM wandeling 23 mei

Zaterdag

  • Starttijd: 10.30
  • Maximaal 10 deelnemers
Met Open Mond Wandeling gids Aart

MOM wandeling 27 mei

Woensdag

  • Starttijd: 15.00
  • 16 deelnemers
aart met zakje drop in de ingang van de winkel

MOM wandeling 6 juni

Zaterdag

  • Starttijd: 10.30
  • Maximaal 10 deelnemers
aart met zakje drop in de ingang van de winkel

MOM wandeling 10 juni

Woensdag

  • Starttijd: 15.00
  • Maximaal 16 deelnemers

 

Ingang winkel van der pigge met gaper en lantaarns met open mond wandeling promo

MOM wandeling 20 juni

Zaterdag

  • Starttijd: 10.30
  • Maximaal 10 deelnemers
Ingang winkel van der pigge met gaper en lantaarns met open mond wandeling promo

Van der Pigge is verbonden met haar zusterbedrijf De Groene Os

Zij maken de beste natuurgeneeskundige middelen voor je geliefde dier. Oerkracht uit de natuur voor grote en kleine huisdieren.

De Groene Os